Najnowsze wydanie Future Print jest już na rynku

Zamówienia gratisowych wydań: pr@klastermalopolski.pl

O czym piszemy tym razem? Jak zwykle o najświeższych trendach w branży poligraficznej. Marek Migdalski z MMDS machines  w arcyciekawy sposób przybliża maszyny do hot-stampingu firmy Gietz.

Anna First-Kulma z MMDS consumables  analizuje rynek materiałów eksploatacyjnych dla firm poligraficznych.

Jesteście ciekawi co jeszcze? Zachęcamy do składania zamówień darmowych egzemplarzy Future Print: pr@klastermalopolski.pl.

 

 

Portal Konkursykreatywne.pl zachęca do wzięcia udziału w naszym konkursie

W Serwisie Konkursykreatywne.pl gromadzone są aktualne ciekawe konkursy w rożnych kategoriach. W szczególności dotyczące kultury i sztuki, przeznaczone dla dorosłych i dla dzieci, o różnym stopniu trudności, zawsze z atrakcyjnymi nagrodami. Zobaczcie jak zapraszają do wzięcia udziału w naszym konkursie

 

Zwycięska praca z poprzedniej edycji MKP, autor: Anna Feledikowa, Ołomuniec. 

Informacje o konkursie na portalu Facebook

 

Małopolski Klaster Poligraficzny edukuje w Politechnice Krakowskiej

mmds, marek migdalski

7 grudnia 2017 roku w Politechnice Krakowskiej odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne zainicjowane przez Małopolski Klaster Poligraficzny. Tym razem Marek Migdalski z M.M. Druk Serwis przedstawił najnowsze kierunki rozwoju technologii poligraficznej w rozwiązaniach do postpressu.

Wykład rozpoczął się przedstawieniem analogowych technik wykrawania i bigowania. Następnie zgromadzeni studenci zapoznali się z ewolucją wykrawania analogowego, z naciskiem na tak istotne parametry jak wydajność, automatyzacja i precyzja. Omówione zostały też pojęcia funkcji powiązanych z procesem postpressu, czyli stripping i blanking. Ostatnim elementem spotkania był temat wykrawania cyfrowego, któremu towarzyszyła prezentacja w pełni funkcjonalnego cyfrowego automatu wykrawająco – bigującego.

Dlaczego koncepcja wsparcia uczelni wyższych wiedzą praktyczną tak prężnie wdrażana przez Małopolski Klaster Poligraficzny jest istotna? Marek Migdalski bez dłuższego zastanowienia wskazuje najważniejsze obszary: przygotowanie merytoryczne i praktyczne młodego pokolenia, owocujące rzetelnie przygotowaną przyszłą kadrą. 

Z perspektywy MPK, priorytet w działaniach edukacyjnych ma uczestniczenie w procesie kształcenia młodych kadr. Już z założenia uczelnie przygotowują studentów w głównej mierze teoretycznie. Aspekt praktyczny oferowany przez lidera Klastra, czyli M.M. Druk Serwis obejmuje płaszczyznę nowości technologicznych w szeroko rozumianym świecie poligraficznym.

Spółka M.M. Druk Serwis jest inicjatorem Małopolskiego Klastra Poligraficznego, skupiającego podmioty zainteresowane rozwojem branży poligraficznej. MPK gwarantuje interdyscyplinarny charakter i kompleksowość rozwiązań w ramach podejmowanych projektów, dzięki czemu firmy uczestniczące w Klastrze zyskują wartość dodaną w postaci wymiany wiedzy i doświadczeń. Współdziałanie członków MKP przyczynia się do wzmocnienia ich pozycji konkurencyjnej, a co za tym idzie do zwiększenia potencjału rynkowego.

Marek Migdalski od 25 lat tworzy i wdraża strategie biznesowe w branży poligraficznej. Z M.M. Druk Serwis związany jest od 2011 roku, zarządza polityką handlową działu maszyn postpress na rynku polskim i w środowisku międzynarodowym (Europa, Azja). 

Poligrafika patronem medialnym Międzynarodowego Konkursu Graficznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Poligrafika objęła patronatem medialnym konkurs, którego jesteśmy współorganizatorem. 

Międzynarodowy Konkurs Graficzny

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych, a głównym sponsorem konkursu jest spółka M.M. Druk Serwis, która dla zwycięzcy konkursu ufundowała Laptop i Pen 3D.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

 

Szkolenie dla studentów z Politechniki Krakowskiej

Szkolenie - Procesy poligraficzne w małopolskich drukarniach

W dniu 10.10.2017 Członkowie Małopolskiego Klastra Poligraficznego zorganizowali dla studentów z Politechniki Krakowskiej szkolenie " Procesy poligraficzne w małopolskich drukarniach".
Już wkrótce zapraszamy na kolejne szkolenia z zakresu poligrafii!

Podkategorie