Mateusz Knysak zwycięzcą VII Międzynarodowego Konkursu Graficznego

Krzyk Pustej Kalorii autorstwa Mateusza Knysaka, to zwycięska praca w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Graficznego, którego motywem przewodnim było hasło: Healthy Body Sustainable World.

Jak zaznaczył Ziemowit Kościelny, przewodniczący Jury, poziom prac z roku na rok jest coraz wyższy, wiec ich selekcja jest dla Jury coraz większym wyzwaniem.

W tym roku wpłynęło 125 prac, z których podczas obrad Jury wybrano 20 najbardziej interesujących - mówi Magdalena Świątek-Domagała z Zespołu Szkół Poligraficzno - Medialnych, współorganizatora MKG. Co nas mile zaskoczyło? Na pewno fakt, że coraz więcej uczniów z ponadgimnazjalnych szkół artystycznych wzięło udział w tym konkursie.

II miejsce zdobył Szymon Łacheta, natomiast III - Kollarová Pavlína. Wszystkie wyróżnione prace a także relację z wręczenia nagród zamieściliśmy na naszym profilu Facebook.

Dziękujemy współorganizatorowi oraz głównemu sponsorowi Międzynarodowego Konkursu Graficznego, firmie M.M. Druk Serwis a także fundatorom nagród, czyli spółce Wykrojniki.pl oraz Fundacji im. prof. Kazimierza Bartla.

Najnowsze wydanie Future Print jest już na rynku

Zamówienia gratisowych wydań: pr@klastermalopolski.pl

O czym piszemy tym razem? Jak zwykle o najświeższych trendach w branży poligraficznej. Marek Migdalski z MMDS machines  w arcyciekawy sposób przybliża maszyny do hot-stampingu firmy Gietz.

Anna First-Kulma z MMDS consumables  analizuje rynek materiałów eksploatacyjnych dla firm poligraficznych.

Jesteście ciekawi co jeszcze? Zachęcamy do składania zamówień darmowych egzemplarzy Future Print: pr@klastermalopolski.pl.

 

 

Poligrafika patronem medialnym Międzynarodowego Konkursu Graficznego

Niezmiernie miło nam poinformować, że Poligrafika objęła patronatem medialnym konkurs, którego jesteśmy współorganizatorem. 

Międzynarodowy Konkurs Graficzny

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych, a głównym sponsorem konkursu jest spółka M.M. Druk Serwis, która dla zwycięzcy konkursu ufundowała Laptop i Pen 3D.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

 

Portal Konkursykreatywne.pl zachęca do wzięcia udziału w naszym konkursie

W Serwisie Konkursykreatywne.pl gromadzone są aktualne ciekawe konkursy w rożnych kategoriach. W szczególności dotyczące kultury i sztuki, przeznaczone dla dorosłych i dla dzieci, o różnym stopniu trudności, zawsze z atrakcyjnymi nagrodami. Zobaczcie jak zapraszają do wzięcia udziału w naszym konkursie

 

Zwycięska praca z poprzedniej edycji MKP, autor: Anna Feledikowa, Ołomuniec. 

Informacje o konkursie na portalu Facebook

 

Małopolski Klaster Poligraficzny edukuje w Politechnice Krakowskiej

mmds, marek migdalski

7 grudnia 2017 roku w Politechnice Krakowskiej odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne zainicjowane przez Małopolski Klaster Poligraficzny. Tym razem Marek Migdalski z M.M. Druk Serwis przedstawił najnowsze kierunki rozwoju technologii poligraficznej w rozwiązaniach do postpressu.

Wykład rozpoczął się przedstawieniem analogowych technik wykrawania i bigowania. Następnie zgromadzeni studenci zapoznali się z ewolucją wykrawania analogowego, z naciskiem na tak istotne parametry jak wydajność, automatyzacja i precyzja. Omówione zostały też pojęcia funkcji powiązanych z procesem postpressu, czyli stripping i blanking. Ostatnim elementem spotkania był temat wykrawania cyfrowego, któremu towarzyszyła prezentacja w pełni funkcjonalnego cyfrowego automatu wykrawająco – bigującego.

Dlaczego koncepcja wsparcia uczelni wyższych wiedzą praktyczną tak prężnie wdrażana przez Małopolski Klaster Poligraficzny jest istotna? Marek Migdalski bez dłuższego zastanowienia wskazuje najważniejsze obszary: przygotowanie merytoryczne i praktyczne młodego pokolenia, owocujące rzetelnie przygotowaną przyszłą kadrą. 

Z perspektywy MPK, priorytet w działaniach edukacyjnych ma uczestniczenie w procesie kształcenia młodych kadr. Już z założenia uczelnie przygotowują studentów w głównej mierze teoretycznie. Aspekt praktyczny oferowany przez lidera Klastra, czyli M.M. Druk Serwis obejmuje płaszczyznę nowości technologicznych w szeroko rozumianym świecie poligraficznym.

Spółka M.M. Druk Serwis jest inicjatorem Małopolskiego Klastra Poligraficznego, skupiającego podmioty zainteresowane rozwojem branży poligraficznej. MPK gwarantuje interdyscyplinarny charakter i kompleksowość rozwiązań w ramach podejmowanych projektów, dzięki czemu firmy uczestniczące w Klastrze zyskują wartość dodaną w postaci wymiany wiedzy i doświadczeń. Współdziałanie członków MKP przyczynia się do wzmocnienia ich pozycji konkurencyjnej, a co za tym idzie do zwiększenia potencjału rynkowego.

Marek Migdalski od 25 lat tworzy i wdraża strategie biznesowe w branży poligraficznej. Z M.M. Druk Serwis związany jest od 2011 roku, zarządza polityką handlową działu maszyn postpress na rynku polskim i w środowisku międzynarodowym (Europa, Azja). 

Podkategorie