Newsletter Future Print a artykułem o naszym konkursie

Już jest dostępny Future Print, w którym znajdziecie między innymi informację o Międzynarodowym Konkursie Graficznym.

Jeżeli chcecie gratisowe wydanie newslettera w wersji elektronicznej piszcie na adres: pr@klastermalopolski.pl

Jesteśmy partnerem branżowym II Kongresu Art of Color

1 października 2018 roku, podczas II Kongresu Art of Color, Joanna Marczewska z Małopolskiego Klastra Poligraficznego opowie o wkładzie klastra w proces edukacyjny uczniów i studentów kształcących się w branży poligraficznej. Na podstawie case studies opisujących przeprowadzone do tej pory szkolenia, wskaże realne korzyści wynikające z tego typu aktywności.

Wszystkie wydarzenia realizowane w ramach Małopolskiego Klastra Poligraficznego mają na celu zapoznanie przyszłych kadr z zawodem w wymiarze praktycznym – tłumaczy Joanna Marczewska.

Kongres Art Of Color towarzyszy targom 4 PRINT WEEK oraz TAROPAK. Obok tematów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi w branży poligraficznej, w programie tego wydarzenia nie zabraknie tematów dotyczących uszlachetniania druku, zarządzania barwą oraz informacji na temat dynamicznie rozwijających się platform online printing.

Wystąpienie przedstawiciela Małopolskiego Klastra Poligraficznego na II Kongresie ART OF COLOR pozwoli przyjrzeć się kondycji kadr poligraficznych w Polsce. Prelekcja ma zwrócić uwagę na potrzebę ciągłego rozwoju pracowników sektora poligraficznego aby sprostali wyzwaniom jakie stawiają przed nimi nowe technologie w poligrafii, jak również producenci nowoczesnych maszyn i urządzeń drukarskich. Obecność Małopolskiego Klastra Poligraficznego w znaczący sposób przyczyni się do odbioru II Kongresu ART OF COLOR jako wydarzenia o wysokiej randze i poziomie merytorycznym - podkreśla Alicja Gulińska, Conference Manager II Kongresu Art of Color.

Szkolenie z druku cyfrowego w MM Druk Serwis

 

16 maja 2018 roku w MM Druk Serwis odbyło się szkolenie zawodowe dotyczące druku cyfrowego, przygotowane specjalnie dla studentów Politechniki Krakowskiej.

Szkolenie poprowadził Piotr Druciarek, specjalista DTP w MMDS Print Management, który zapoznał gości z Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji PK z techniką druku cyfrowego. w części praktycznej pokazał możliwości maszyny drukującej image Press C6011.

W części warsztatowej brali także udział Dominika Wałach oraz Kamil Wacławek z MM Druk Serwis, którzy zapoznali studentów z drukarką image Press C700. W jej trakcie każdy z uczestników miał okazję wydrukować przygotowany przez siebie plik graficzny.

www.mmds.pl

 

MM Druk Serwis z patentem na opakowanie

Krakowska spółka poligraficzna MM Druk Serwis otrzymała zastrzeżenie patentowe na kartonowe opakowanie służące do ekspozycji i przenoszenia puszek. Jest ono rezultatem aktywności realizowanej przez Małopolski Klaster Poligraficzny, w ramach projektu Projektowanie i produkcja opakowań. Poszukiwano rozwiązania umożliwiającego pozyskanie stosunkowo dużej powierzchni nadruku bocznego do wykorzystania dla celów reklamowych, a ponadto - na poziomie funkcjonalnym – stworzenia optymalnego uchwytu do przenoszenia całego zestawu. Efektem pracy badawczej przeprowadzonej pod auspicjami MMDS jest opatentowane już dzisiaj uniwersalne opakowanie, możliwe do dostosowania do zróżnicowanej ilości puszek.

Już dzisiaj chcemy podzielić się tym rozwiązaniem z producentami napojów w puszkach. Trójpak stał się kluczową częścią gadżetu firmowego MMDS Print Management. Korespondując idealnie z naszym hasłem przewodnim „Z nami masz czas na kawę”, wręczamy go naszym klientom wraz z trzema puszkami kawy – zaznacza Dariusz Kaczmarczyk z MMDS Print Management.

Z wizerunkowego punktu widzenia jest to rewelacyjny produkt dla producentów napojów w puszkach. Umożliwia wykorzystanie maksymalnej przestrzeni przy komunikowaniu ofert okolicznościowych, jak propozycje wakacyjne, czy świąteczne – podkreśla Joanna Marczewska z Małopolskiego Klastra Poligraficznego.

Więcej o MM Druk Serwis na stronie: www.mmds.pl

 

Szkolenie w drukarni Werner Kenkel

18 kwietnia Małopolski Klaster Poligraficzny zorganizował szkolenie "Produkcja opakowań zbiorczych”, dedykowane studentom Politechniki Krakowskiej, specjalność: Techniki Multimedialne i Poligraficzne.

W zakładzie produkcyjnym Werner Kenkel w Bochni, wiedzą praktyczną ze studentami dzielił się pan Grzegorz Piętka, pracownik drukarni, oraz koordynator Małopolskiego Klastra Poligraficznego - Robert Miklaszewski.

Studenci poznali działy produkcji tektury falistej, druku flexograficznego, sztancowni i klejenia opakowań.

Więcej o procesach druku na www.mmds.pl

Podkategorie